Kehakaal

Anonüümne

3. jaanuar 2010

Kehakaal

Viimasel ajal on mind kimbutama hakanud õgimishood, valimatult söön kõke mis kätte jääb. 2 nädalaga olen juurde võtnud 5 kg, kaalun juba üle 90kg. Ärkan hommikul vara, magama saan õhtul hilja (pisikesed lapsed, oma ettevõte etc.), und tuleb kokku vast 6h ööpäevas. Kaalulangetamise retseptiravimid ei mõju, punkide lugemsega hakkama ei saa kuna õhtuti õgin, tuju on nullis pidevalt. Täiesti kohutav, lihtslt ei oska kuskilt peale hakata.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Tundub, et peamine põhjus juurdevõtmisel on stress, vähene magamine ning sellest tingitud ebaregulaarne ning vajadusele mittevastav söömine. Tehke endale kindel päevaplaan, kaasake kodustesse toimetustesse appi teisi inimesi. Alustage sellest, et proovige öösel vähemalt 8 tundi magada. Päevased 3 põhisöögiaega proovige süüa enam-vähem samal ajal, lisaks 1-2 kergemat oodet peamiselt puu- ja köögiviljade näol. Kui õhtul on kõht tühi, jooge taimeteed, sööge lahjat jogurtit või köögivilja. Võimalusel vältige kõike magusat: kommid, šokolaad, koogid, saiakesed, karastusjoogid. Kergem on mitte pista esimest kommi suhu kui peale viienda söömist lõpetada. Samuti tuleks eelistada väiksema rasvasusega piimatooteid, lahjat liha, kana ning kala rasvastele piimatoodetele ning vorstidele-viineritele. Võimalusel tehke ise süüa, ärge tarbige valmistoitu. Mitte unustada piisavat füüsilist aktiivsust värskes õhus.
Oma söödud toidukogused võiks sisestada arvutiprogrammi ning võrrelda seda soovitustega. Laskuda ei tohi ka teise äärmusesse, et süüa võimalikult vähe. Reegel toitumisel on selline, et tuleks arvutada oma soovitatav päevane energiakogus ideaalkaalu (umbes KMI 20) juures. Kui olete väga ülekaaluline, siis esialgu võib toiduga saadav energiakogus seda pisut ületada, kuid kaalu alanedes tuleks alandada ka söödavat energiakogust. Väikese ülekaalu puhul toituda selliselt, et saab päevas ideaalkaalule vastava energiakoguse või vähem. Alla 1400kcal ei soovitata pikema perioodi vältel ka saada, kuna sel juhul on suur risk saada toiduga ebapiisavas koguses vitamiine ning mineraalaineid. Kaalu langetamisest on pikemalt juttu siin.