Kehakaal

Anonüümne

1. detsember 2010

Kehakaal

Tere
toitun toitumispäeviku järgi juba saan nii et kõik on rohelised päevas jääb kasutamata 200 kuni 500 kcl kuid kaal pigem kasvab . Ma enam ei mõista mida hommikul süüa ja mida õhtu poole .

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kõigepealt, mis on see päevane soovituslik energiatarbimine, mille endale arvutasite ja mis on tegelik? Võib-olla peaksite soovitusliku üle vaatama. Naistel on tavaliselt vajadus päevas 1800-2200 kcal, olenevalt vanusest jne. Tugeva füüsilise koormuse korral on soovitus suurem. Seega, kui olete tavapärase aktiivsusega, siis suure tõenäosusega peaksite kaalu alandamiseks sööma päevas umbes 1600-1700 kcal.
Teiseks, kas sisestatud toitude koguseid hindate silma järgi või kaalute? Silma järgi kipuvad inimesed portsjoneid tugevasti alahindama.
Hommikuti peaks sööma süsivesikuterikast toitu (puder, võileivad) koos valguga (muna, kohupiim). Lõuna ajal soe toit, õhtusöök võib olla pisut tagasihoidlikum. Kokku seega 3 põhitoidukorda, vahele 1-2 oodet. Pigem korraga väiksemad kogused, kuid sagedamini. Mitte ennast näljutada. Nälja kustutamiseks sobivad kõige paremini köögiviljad, vesi ja taimetee, aga ka veidi näkileiba, kuivatatud puuvilju ja marju.
Kui aga olete teinud kõik õigesti: saate vähem energiat, olete füüsiliselt aktiivne, joote piisavalt vedelikku, toitute toidupüramiidi põhimõtet järgides, saate kätte vajalikud rasvhapped, vitamiinid, kiudained, mineraalained jne ning ikkagi kaal tõuseb, siis tuleks pöörduda arsti poole. Sest kaalu tõus, mis pole tingitud valedest toitumis- või liikumisharjumustest võib viidata hoopiski mõnele haigusele.