Kehakaal

Tiit

29. november 2021

Kehakaal

Tere
Teema: Kõhuümber mõõt
Kuidas ma saaks vähendada oma kõhuümber mõõtu 103 cm 94 cm ja alandada ka kehakaalu 89 kg lt 83 kg peale see on minu eesmärk järgise aasta 2022 juuniks ja kuna võtan ka reguraalselt vererõhu ravimeid siis pean ma kindlasti hakkama kaalust alla võtma samm samm haaval ütleme 1 kg kuus ja väga sooviks ka magus tarbimist tublisti piirata ja olen meeste rahvas vanus 52 aastane kuidas ma peaks alustama üht mida ma teen on see ,et vahepalaks püüan igapäev süüa ühe õuna või pool banaani või peaks ma oma perearsti poole pöörduma kehakaalu langetamise suhtes ja vööümber mõõdus aga muidugi püüan iigapäev ka liikuda väljas nii palju ilmad võimadlavad sest kardan nüüd selle libetaga kukkuda. Liigun tavaliselt 30-40 minutit teen sellist rahuliku kõndimist sest jalad ei kannata enam jooksmist.
Aitäh.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kilogramm kuus kaalu langetamiseks on väga hea tempo. Samas tundub, et võite oma jõududega jääda hätta. Soovitan nõu saamiseks pöörduda Kristel Ehala-Aleksejevi poole, kelle vastuvõtt asub Tallinnas ning minu teada peaks ravikindlustatud meestele olema nõustamine isegi tasuta. Individuaalne nõustamine on hea seetõttu, et on inimene, kes annab konkreetse inimese soovidest lähtuvat nõu, hoiab kogu aeg kätt n-ö pulsil, motiveerib ja aitab tagasilanguste korral. 
Ise saab kaalulangetuse põhimõtetest lugeda siit. Kõige olulisem on süüa mitmekesiselt, et organism saaks ka kaalu langetamise ajal organismi normaalseks toimimiseks ja tervena püsimiseks vajalikud ained toidust kätte. Energia saamist tuleks piirata kuni 500 kcal, seda eriti juhul, kui liikumisest tulenev energiakulu ei ole väga suur. Seega ligikaudne energiavajadus kaalu langetamise perioodil oleks umbes 2000 kcal päeva kohta. Kõige parem on oma toitumisel silma peal hoida tasuta programmiga Nutridata. Samas peab silmas pidama, et vaid ühe päeva kohta ei saa teha põhjalikke järeldusi, vaid vaatama peaks umbes kahe nädala keskmisi tulemusi.