Kehakaal

Krista

25. november 2018

Kehakaal

Tere
Olen 21 aastane 163 cm pikk ja kaalun 73 kg. Pikka aega olen üritanud alustada tervisliku eluviisiga aga ikkagi lõppeb sellega, et söön mida kiirelt saaks kätte ja liigutan end siis nii palju kui tööl olles või koolis käies.
Töögraafik näeb mul välja selline: hommikune vahetus 6.30-15.30, õhtune vahetus 15.00-23.00.
Lõuna aega meil töö juures ei ole, käib põhimõttel kui vaikne aeg siis kiirelt sööd midagi ära, enamasti siis ampsu haaval või siis ei söögi terve vahetuse ajal midagi kuna pole aega.
Kui mõndadel inimestel kaal langeb mittesöömisega siis mul ei muutu üldse.
Põhikooli ajal olin enda jaoks ideaalkaalus- 49-50kg. Aga siis läksin tööle kus hakkasingi sööma mis kätte juhtus parasjagu ja paari aastaga olen võtnud juurde 20 kg.
Mul on kodus olemas ka jooksulint millel olen juba alustanud.
Väga sooviksin abi kuidas saada tervislikult toituda töö kõrvalt.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Ilmselt ongi kaalutõusu peamisteks põhjusteks ebaregulaarne söömine, suvalised toidukorrad (võib-olla sellest tingitud ka vale toiduvalik), liig vähene energia saamine. Tuleks üritada süüa võimalikult regulaarselt ning toiduvalik katsuda kohendada toidusoovitustele vastavaks. Abi võib olla toidupäeviku täitmisest, et näha, kas energiat on saadud piisavalt, valkude-rasvade-süsivesikute saamine omavahel tasakaalus ning toiduga saadud ainevahetuse normaalseks toimimiseks vajalik kogus kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid. Kui üksi toimetades see üle jõu käib, võib olla abi toitumisnõustaja poole pöördumisest.