Kehakaal

Triinu

5. jaanuar 2016

Kehakaal

Tere. Selle aasta alguses olin 148 cm pikk ja kaalusin 50 ringis, ma nägin välja nagu ikka – tüsedavõitu, kuid siis jäin ma haigeks ja kaotasin 4 kilo – mõtlesin, et haaran õlekõrrest ja hakkan kaalu rohkem langetama, käisin kõndimas jne, kuid see ei aidanud mind, jäin jälle haigeks, kaalusin peale seda 45, kuna tavaliselt peale haigust võetakse kaalust juurde, siis ma pidin vähem sööma hakkama, et mitte juurde võtta, kuna trenni ei osanud ma lihtsalt niimoodi teha, et ma võtaks veel alla, minu unistus oli kaaluda 43, mis vähese söögiga suveks täitus, suvel olin aktiivne, kuid sügisel, kui mul enam tahtmist polnud kõndimas käia, hakkasin juurde võtma ning praegu olen 153 cm pikk ja kaalun 50 (13 a), see peaks olema normaalkaal, kuid ma ei ole endaga absoluutselt rahul, tahaksin saada 43 tagasi, tahaksin õigesti toituda. Ma olen kahevahel – kas hakkan tegema igasuguseid workoute ja tervislik toit või tervislik toit ja kooli kehalise tunnid + trennid, ehk siis niimoodi oleks kokku nädalas 5,5 h liikumist. Äkki saate teie mind kuidagi aidata õigele rajale, et ma saaksin oma unistuste kaalu tagasi ja enam rajalt kõrvale ei kalduks. Aitäh.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Oled teismeeas, mil tüdrukud peavadki muutuma vormikamateks, kuna neist hakkavad saama naised.  Praegune kehakaal on täiesti normaalne ja kohe kindlasti ei pea hakkama seda vähendama. Kindlasti kasvad veel pikkusesse ka. See aga ei tähenda, et oma söömisele ja liikumisele tähelepanu pöörama ei peaks. Aktiivne peaksid olema iga päeva kohta keskmiselt vähemalt 60 minutit. Seega ainult kooli kehalise kasvatuse tundidest jääb kindlasti väheks – käi jala, sõida rattaga, suusata, tee harjutusi lihastele. 
Normaalse söömise võti ei ole mitte söödavate koguste drastilises vähendamises, vaid õigete toitude valikul, et varustada organismi ka selle toimimiseks vajalike toitainetega. Loe õigest toitumisest rohkem siit.