Kehakaal

Anonüümne

31. jaanuar 2023

Kehakaal

Tere. Olen 19aastane neiu kaalun 52kg ja olen 170cm pikk. Pöördun seoses murega, et mul vahepeal ei ole näiteks üldse söögiisu, teine päev jällegi söön põhiliselt iga 2-3h väikseid portse sest juba paarist ampsust tunnen et kõht on täis . Olen hakanud ka öösel näksimas käima

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Viimane lause näitab, et organismil on millestki puudus. Vaadates kaalu-pikkuseandmeid, siis peaksite kaaluma umbes 2 kg enam, et mahtuda normaalkaaluvahemikku, hetkel olete alakaaluline ning organism ilmselt annab sellest märku. Kui söögiisu ei ole, tuleb süüa n-ö mõistusega. Kui te päeva jooksul üldse ei liigu, on absoluutselt minimaalne vajalik energiakogus umbes 1700-1800 kcal, liikumisest ja treeningutest tuleb sinna lisa. Soovitan pidada toidupäevikut vähemalt 7 päeva, võimalusel toite kaaludes ja esialgu mitte oma tavapärast toitumist muutes. Vaadata sealt keskmist tulemust – kuidas on energia saamisega, milliseid toitaineid jääb puudu. Kui energia saamine on väiksem soovituslikust, siis valkude, rasvade, süsivesikute tulemuste puhul (%TE) tuleb seda kindlasti arvestada – näiteks, kui saate 1500 kcal ning rasvad on 37%TE (ja teile jääb mulje, et neid peaks vähendama), aga soovitus on teil minimaalselt 1700, siis tegelikult annavad rasvad teie soovituslikust energiast vaid 33% ning nende saamist vähendama ei pea (seda saate näha, kui lähete tulemuste tabelis vaatesse “Päev detailselt” ning joonise kõrval vajutate “Soovituslik energia”.
See, kui kõht saab paarist ampsust täis, võib viidata ka tekkida võivale söömishäirele. Seetõttu on äärmiselt oluline süüa normaalselt ja võimalikult regulaarselt – see aitab söömishäire kujunemise riski vähendada.