Kehakaal

Anonüümne

16. august 2012

Kehakaal

Tere

Sünnitusest on määdas pool aastat aga üleliigsed 7 kilo ei taha aga kaduda. Probleemiks võib olla ka minu suurenenud magusaisu. Ma ei suuda šokolaadidele ja kookidele vastu panna. Üledakse küll, et rinnaga toites läheb kaal tagasi, aga minu esimese raseduse kilod on ka veel ikka alles. Probleemiks pole mitte üksnes vaid kõhupeal olev polster vaid ka väljaheitega, mis suurema šokolaadi ja pagaritoodete tõttu liiga kõvaks on muutunud. Olen apteegist otsinud magusaisu vähendavaid preparaate aga kuna neid rinnaga toites võtta ei tohi jäävad need ära! Septembrist alustan trennis käimisega, aga arvan, et minu magusahimu tuleks ka kuidagi taltsutada või vähemalt millegi tervislikumaga asendada.
Teie vastust ootama jäädes.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Magusaisu taltsutamiseks ühtegi väga head nippi välja pakkuda ei ole. Näiteks soovitatakse kroomitablette, mis osadel inimestel aga hoopis magusaisu suurendavad. Magusa söömine on omamoodi sõltuvus ning sellest vabanemiseks on vaja tahtejõudu. Lihtsam on mitte võtta esimest tükki šokolaadi, kui peale selle tüki võtmist saada pidama enne terve tahvli söömist. Kui olete suutnud juba nädala aega magusast eemal hoida, siis hakkab ka magusaisu vaikselt järele andma. 
Ärge ostke koju magusat, ärge minge poodi tühja kõhuga, vältige poodides magusariiulite vahel käimist – need on samuti väikesed nipid. Kindlasti tasuks pidada toidupäevikut, kus Te ise reaalselt näete, mida Te sööte ja palju Te sealt saate energiat ja teiselt poolt ilmselt üsna vähe vajalikke mineraalaineid ja vitamiine. Suur magusaisu võib olla tingitud osade vitamiinide-mineraalainete puudusest.
Katsuge toituda vastavalt toidupüramiidi õpetusele. Magusaisu leevendage puuviljade, kuivatatud puuviljade, pähklite-seemnetega, leivaga.
Kõhukinnisuse vastu võitlemiseks tuleks süüa täisteratooteid ja vähemalt 5 portsjonit puu- ja köögivilju päevas, juua vett, liikuda piisavalt.