Kehakaal

Anonüümne

12. september 2013

Kehakaal

Tere!
Sünnitasin 4 kuud tagasi. Rasedusega võtsin juurde 11 kg(lõppkaal raseduse lõpuks: 81 kg) mis on igati normaalne(enne rasedust oli 174 cm, 70 kg).
Sünnitusega läks maha 6 kg ja jäi veel 5 kg algkaaluni.
Energiavajadus seoses imetamisega oli suur ja ilmselt liigsete kcal-te tarbimise tõttu võtsin 2 kuu jooksul peale sünnitust juurde 4 kg. Nüüdseks on 3 kg maha taas läinud tasapidi ja jäänud on veel 6 kg algkaaluni. Ideaalis tahaksin kaaluda veel 5 kg vähem ehk lõppeesmärk on 65 kg mis peaks minu pikkuse juures olema optimaalne.
Minu küsimus: kui palju kcal peaksin tarbima, et võtta alla ca 0.5 kg nädalas sealjuures tagades piisavalt toitaineid, vitamiine, mineraale nii endale kui lapsele kes sööb rinnapiima? Aitäh!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Põhimõtteliselt peaks hästi mitmekesise ja tasakaalustatud toitumise juures olema tagatud imetamise ajal piisavalt toitaineid nii Teile endale kui lapsele ka umbes 1900-2000 kcal juures, kuid sellegipoolest ei soovita ma väga rinnaga toitmise ajal toiduenergia saamist piirata. Organismil on olnud niigi väga raske aeg (rasedus) ja ega imetaminegi pole talle väike koormus. Seetõttu oleks pigem praegu mõttekas veel paar-kolm kuud toituda normaalselt (vähemalt 2200-2300 kcal päevas) ja alles siis, kui laps hakkab rinnapiima saama vähem või sellest üldse loobub, võiksite hakata mõtlema kaalu alandamisele. Pigem võiksite praegu panustada rohkem füüsilisele poolele, teha koos lapsega päevas üks-kaks tunniajalist tempokat jalutuskäiku.