Kehakaal

Anonüümne

15. veebruar 2011

Kehakaal

Tere!
Sooviksin teada milline oleks minu kaoks vajalik kalorihulk, et kaalu säilitada. Olen naine, vanus 25, pikkus 168, kaal 57 kg- trenni teen kolm korda nädalas. (1x zumba, 1x jõusaal ning stepperiga 50 minutit). Ning mida soovitate süüa kõhukinnisuse puhul?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Vajalik energiakogus sõltub ka sellest, mis tööd teete, palju öösel magate jne. Samuti sõltub ta inimese enda ainevahetuse eripärast, mida ei anna kahjuks ühtegi valemisse sisse kirjutada. Vaadates Teie pakutud arve, siis tundub, et optimaalne oleks püüda hoida oma päevane energiatarbimine 2000-2100 kcal juures. Samas tuleb jälgida, et põhitoitainete omavaheline tasakaal oleks paigas ning toiduga saadud kätte vajalik kogus kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid, sest neil kõigil on ainevahetuses oluline roll ning nad võivad energia omastumist, rasvade ladestumist jm tugevasti mõjutada.
Kõhukinnisuse puhul on 3 märksõna: piisavalt kiudaineid (teraviljatooted, puu- ja köögiviljad), vedelikku (soovitatavalt vett) ning füüsilist aktiivsust.