Kehakaal

Anonüümne

24. aprill 2012

Kehakaal

Tere!

Sooviksin nõu kaalust alla võtmiseks,
Olen 18 aastane, 164cm pikk ja kaalun 79kg.
2,5 aastat tagasi kaalusin 60-63kg kõikudes. Juurde võtsin teise kooli minnes,kus ei olnud kindlaid söögikordi,sain ise valida mida ma oma talongiga ostes süüa tahan ja kuna mul ei olnud võimalus iga päev talongile juurde maksta siis olin sunnitud odavama viisi valima ja saiakesi sööma nii u. 3 tk päevas iga hommik. Ja selle 2,5 aasta jooksul olen nüüdseks vähemalt 15kg juurde võtnud.
Aga teema algatasin sellepärast,et küsida,kust ma nüüd alustama peaksin? et tervislikumale kaalule saada,mul on ka kõrge vererõhk juba üsna noorelt,kunagi käisin ka sellega arsti juures.
Sooviksingi just toitumise poole pealt rohkem nõu? Et ma tean küll,mis on tervislik ja mis ei ole.
Aga ma tahaskin kuidagi niimoodi alla võtta,et ma ei peaks päris näljas olema,kuna tahaksin ka hiljem selle sama toitumisega jätkata,et milliseid muutusi ma peaksin alustuseks tegema?

Ette tänades,
K

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Ebakorrapärane söömine ning mitte kõige õigemate toitude eelistamine koos liigselt tarbitud energia ja vähese füüsilise aktiivsusega ongi enamaltjaolt kaalu kasvamise põhjusteks. Kõige õigem oleks alustada sellest, et püüate toituda võimalikult regulaarselt – 3 põhitoidukorda ja 1-3 oodet päevas. Jälgima peaks toiduga saadavat energiakogust, seda võiks üritada hoida 1800-2000 kcal vahel ja kui kuu aja jooksul kaalu langemist ei tähelda, siis tuleks langetada 1700-1800 kcal peale päevas või suurendada füüsilist aktiivsust. Esialgu on piisavaks füüsiliseks aktiivsuseks umbes tund aega tempokat kõndi iga päev. Toitudest tuleks ennekõike eelistada köögivilju, köögivilju ja veelkord köögivilju. Samas ei tohiks ära unustada ka toite toidupüramiidi teistelt korrustelt. Võimalikult vähe tuleks süüa valmistoite, poolfabrikaate, saiakesi, maiustusi, karastusjooke jm tooteid, mis annavad küll rohkelt energiat, kuid sisaldavad endas vähe kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid. Täpsemalt saab kaalualandamisest lugeda siit.