Kehakaal

Anonüümne

23. aprill 2015

Kehakaal

Tere,

Siin on igasuguseid kalkulaatoreid ja ei saa tegelikult päris täpselt aru mitu kcal ma siis tohin päevas ära süüa kui ma sporti üldse ei tee. Arvutusreale tuleb tekst ” Aktiivsusest sõltuv lisaenergiavajadus”, kui ei ole seda aktiivsust, mis siis…
Olen 160 cm pikk ja 97 kilo. Mitu kcal ma tohin päevas süüa, et kaal tervislikult langeks? Hetkel olen arvestanud, et 1200-1400, kas see on normaalne? Kui ma siis lähengi ja kulutan mingi trenniga 250 kcal, kas ma pean siis need 250 tagasi sööma või võin jätta need söömata?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kaalust allavõtmine peab toimuma normaalses tempos (2-3 kg kuus) ning söödav toit peab tagama organismi kõikide toitainetega varustamise. Kui saada päevas alla 1600-1700 kcal, siis on isegi väga hoolika kombineerimise juures kõiki vajalikke toitaineid peaaegu võimatu kätte saada. Kui energiatarbimine on liiga madal, siis vähendab see omakorda põhiainevahetuseks vajalikku energiakogust ehk siis teisisõnu organism ise lülitab ennast ümber nö säästurežiimile. Seetõttu soovitan küll kaalu langetamiseks hoida päevane energia saamine ca 1700-1800 kcal juures ja lisaks kulutada osa energiast ära liikumisega. Mida mitmekesisemalt süüa, seda enam on tagatud kõikide ainevahetuse tõrgeteta toimimiseks vajalike toitainete saamine.