Kehakaal

Anonüümne

2. juuli 2013

Kehakaal

Tere!

Probleem selline: minu mensturatsioon onn hilinenud juba üle kolme kuu, pöördusin arsti vastuvõtuule. Arst soovitas kaalust juurde võtta nii palju, kui olin viimaste päevade ajal. Praegu kaalun keskmiselt 49,5-50 kg ja oikkust on 157 cm. Viimaste päevade ajal kaalusin keskmiselt 54 kg. Mida peate õigeks? Kas peaksin kaalu selle nimel tõstma või mitte. Ise ei julge seda sammu astuda, sest pelgan seda juurdevütmist.
Teine probleem: üleöö on mu kaal tõusnud ligikaudu 700 g. Eelnevalt jõin päeval palju vett, tõsiselt palju. Sõin hommikuks väga palju makarone (450 grammi) (kalorus ei ületanud päeva lõpus piiri) Kas see kaalutõus võib olla põhjustatud ära joodud veest ja sellest makaronihulgast, mille ma sõin praeguseks juba 14 tundi tagasi?

Vanus on 14 ja ole naissoost.

Ette tänades!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

14-aastaste puhul ei pruugi menstruatsioonid olla veel muutunud regulaarseteks. 157cm juures 14-aastasena ei ole 50kg alakaal, vaid teoreetiliselt võiksid kaaluda isegi umbes 40kg. Seega ei taha uskuda, et menstruatsioonide ärajäämise põhjuseks on liiga väike kehakaal ning seda peaks ilmtingimata suurendama, küll aga peaksid jälgima, et saaksid söödud toidust kätte oma kasvamiseks ja arenemiseks kõik vajalikud toitained. Soovitan siiski veelkord pöörduda arstile, et välja selgitada tegelik põhjus.
Üleöö ei teki juurde rasvamassi, vaid selline kaalukõikumine on seotud eelmisel päeval söödud toidu- ja joogikogusega. Iga päev ei tasu ennast üldse kaaluda, vaid umbes kord nädalas.