Kehakaal

Anonüümne

4. detsember 2013

Kehakaal

Tere, pikka aega kaalusin alla 80 kg ja kaalu madalaim punkt pärast täisealiseks saamist oli 22-23 kui ma olin 72 kg. Olen 181 ja kergelt sportlik meesterahvas. Siis 23selt võtsin 1 aastaga juurde 31 kg. Ehk siis 103kg kaalusin. Kusjuures keegi ei uskunud, et ma niipalju kaalun kuna ma muutusin küll suuremaks, kuid polnud tüüpiline rasvamass nagu paljud kes kiiresti juurde võtavad. Paljud väitsid hoopiski, et lihastesse palju juurde tulnud. Ise siiski näen, et lisaks tervele kehale on siiski palju ka kõhu ja puusapiirkonda tulnud, mis meeldib mulle kõige vähem. Kuigi olen rohkem liikuma hakanud ja jälgin toitumist rohkem(ei näljuta) olen aastaga suutnud kõigest 5kg maha võtta. Praeguseks olen 25…

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Selline suur kaalutõus ühe aastaga võib viidata mõnele terviseprobleemile. Soovitan igaks juhuks lasta perearstil kontrollida kilpnääret ja teostada analüüse ka teiste tervisenäitajate osas. Kui tervis ja hormonaalne tasakaal on korras, siis tuleb ikkagi vaikselt toitumise ja liikumisega kaalu alandada. 181 cm juures oleks normaalkaaluks veel 81kg (või veidi enam, kui tegemist on väga suure lihasmassiga), terviseriskid hakkavad suurenema umbes 88-89 kg juures (so kehamassiindeksi 27 juures). 
Toitumise jälgimiseks võiks pidada toidupäevikut ning oma toitumist korrigeerida vastavalt kaalumuudatustele. Kindlasti jälgida, et toiduga oleks saadud piisavalt kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid, sest need kõik mõjutavad ainevahetust. Kuidas kujundada oma toiduvalikut jm kaalulangetamisega seonduvat saab põhjalikumalt lugeda siit.