Tervislik toitumine

Anonüümne

4. juuni 2013

Tervislik toitumine

Tere!

palun nõu kuidas toiduga kiirelt tõsta nii D kui ka B12 vitamiinide taset? Kui palju peaks koguseliselt midagi sööma? Võtsin mõnda aega D pärleid kuid tundub, et nendele allergia.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

D-vitamiini parimaks allikaks on rasvased kalad. Nädalas võiks süüa kala kahel-kolmel korral, korraga umbes 50-80 grammi, nii valget kui punast. Eelistama peaks värskest kalast valmistatud roogi soolatud, suitsutatud ja konserveeritud kalale. Kui kalasöömine ei aita, siis oleks ikkagi mõttekas võtta D-vitamiini toidulisandina, kuid apteegist tasub uurida erinevaid toidulisandeid. Võib-olla oli konkreetses tootes mõni selline komponent, mis tekitas allergiat, kuid seda mõnes teises analoogilises toidulisandis ei pruugi olla.
B12-vitamiini leidub vaid loomset päritolu toiduainetes – piima- ja lihatoodetes, kalas, munas. Kiireks vitamiinitaseme tõstmiseks veres võib osutuda samuti vajalikuks toidulisandi manustamine, kuid B-grupi vitamiinide puhul võetakse neid pigem kompleksina, et mitte ühe üksiku B-grupi vitamiini saamist tasakaalust välja viia.