Kehakaal

Anonüümne

25. juuni 2012

Kehakaal

Tere,
Olen peagi saamas 15. 167 cm. pikk ja kaal on 62 kg, sooviksin kaalu alandada 55 peale.
Käin peaaegu igapäev jooksmas, võibolla mõni päev on vahele jäänud, käin tantsutrennis jms. Toitumine ka ei tohiks olla väga hull, kuna rämps nagu kartulikrõpsud, friikartulid, magusad limonaadid/mahlad, kanaliha jms. ma juba ammu ei söö, kuid kaal ei taha väga alaneda. Mis võiks olla põhjuseks?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kaalu mittealanemise põhjus on ilmselt selles, et tegelikult oled nende mõõtude põhjal täiesti normaalkaalus. Teismelistele ei soovitata kaalu alandamist, kui just pole tegemist suure ülekaaluga. Seetõttu ei saa Sulle kindlasti soovitada kaalust allavõtmist. Kaalunumber ei ole näitaja, pigem tuleb vaadata, et keha oleks proportsioonis ning teismelised neiud peavadki muutuma veidi ümaramateks, et ette valmistuda emarolliks. Kui tunned, et kusagilt “lödiseb”, siis selle vastu aitab mitte niivõrd kaalulangetamine, kuivõrd harjutused, mis trimmiksid lihaseid nn kriitilistest piirkondadest.
Toitumist tasub jälgida ka normaalkaalu puhul. See on hea, et kartulikrõpsud ja limonaad ei kuulu Sinu toiduvalikusse, kuid kana pole kindlasti mingi “rämpstoit”. Võiksid veidi aega oma toitumist jälgida, kas sööd mitmekesiselt ja vastavalt vajadusele ning saad kõik vajalikud toitaineid toidust kätte. Ainult selliselt toimides on võimalik jääda terveks ning tagada ainevahetuse normaalne toimimine.