Kehakaal

Anonüümne

3. aprill 2013

Kehakaal

tere
olen mees 77kg ja pikkus 17.5 plaanis oleks kõhupealt rasva ära saada. mida süüa. tellisin omale küll toitumiskava. aga mulle anti ainult teraviljadieet ja seda on väha. kõht jääb tühjaks. vajaks hädasti abi.

oleksin tänulik. kui saaksite aidata ja ehk ka menüüga. ei leia kuskilt mida teha süüa. lihtsalt neid toiduaineid süüa oleks ka jama.

ette tänades Siim!!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Toitumiskava koostamisel tuleks ennekõike lähtuda inimese enda toitumisharjumustest ja -eelistustest ning muudatusi viia sisse vaikselt ja järk-järgult. Põhimõtteliselt võib ka kaalu alandamise ajal süüa kõike, kuid teatud asju tuleks süüa võimalikult harva ja/või väikestes kogustes. Sellisteks toitudeks on maiustused, küpsetised, karastusjoogid, soolased näksid, pooltooted, valmistoidud. Toit tuleks teha ise värsketest (ka külmutatud) toiduainetest. Peamine rõhk võiks olla köögiviljadel, kuna need annavad vähe energiat, aga sisaldavad endas palju kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid ning täidavad ka hästi kõhtu. Köögivilju võiks süüa nii värskelt, kui lisada neid erinevatesse toitudesse (hautised, supid, kastmed jne), kokku päevas vähemalt 500-600 grammi. Ära ei tohi unustada rasvade tarbimist, sest ka need on eluks vajalikud – eelistada võiks kalarasva, pähkleid ja seemneid. 
Kui Teil vähegi viitsimist, saate oma toitumisel silma peal hoida, kui sisestate kõik söödud toidud (võimalusel kaaludes, sest silma järgi tihti alahindame koguseid) toitumisprogrammi ning vaadeldes siis umbes 10 päeva keskmisi tulemusi. Siis näete ise, kui palju saate energiat, kas valkude-rasvade-süsivesikute omavaheline saamine on paigas, kas toidus on vajalik kogus kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid. Kui neid piisavalt ei ole, on võimalik programmist leida ka soovitusi, mida peaks selleks sööma. Energiatarbimist väga madalal hoida ei tasu, muidu ei saa kõike vajalikku toidust kätte. Samuti peaks toitumine ise olema regulaarne – 3 põhitoidukorda ning 1-3 oodet päevas. Ning ka vett tuleks juua umbes 1-1,5 liitrit päevas, olenevalt füüsilisest koormusest.
Kõhu pealt rasva ärasaamiseks olekski vaja suurendada ka füüsilist koormust – tempokas jalutamine, jalgrattasõit, ujumine. Samuti saab häid nõuandeid probleemsetest kohtadest rasvade vähendamiseks spordiklubide treeneritelt.