Kehakaal

Anonüümne

7. aprill 2012

Kehakaal

Tere

Olen 65a. ja 157kg raske. Tahaks 10kg alla võtta .Kuidas?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kuigi Te oma pikkust pole kirjutanud, oleks see ka 2-meetrise inimese jaoks üsna suur ülekaal, mille juures on 10 kg allavõtmine tegelikult päris lihtne (kui ei ole tegemist mõne tõsise haigusega). Tegelikult oleks pikemas perspektiivis vaja alla võtta vähemalt 60 kg. Allavõtmine peaks toimuma aeglases tempos, et organism jõuaks kohaneda ning kaalukadu oleks püsiv. Sobivaimaks tempoks on 2-4 kg kuus, väga suure ülekaalu juures võib kaalulangus olla esialgu ka pisut suurem. 
Enne kaalulangetamise alustamist soovitaksin konsulteerida arstiga, et Teil ei oleks mõnd tõsisemat terviseprobleemi, mis on ülekaalu põhjuseks ja mis võiks kaalulangetamisel ägeneda. Kui tervis muidu korras, siis soovitaksin piirata igapäevaselt saadavat energiakogust umbes 2500 kcal peale. Kui sellise energiakoguse juures on kaalulangus liiga kiire, siis võib tarbida energiat ka pisut enam ja hiljem uuesti korrigeerida. Alkoholist tuleks kaalulangetamise ajaks loobuda või tarvitada seda äärmiselt piiratult. Jälgima peaks, et toidust saaks piisavalt kiudaineid, vett ja kõiki vajalikke vitamiine-mineraalaineid, mida on vaja ainevahetuse korrektseks toimimiseks. 
Võimalusel ja ajapikku peaks hakkama suurendama füüsilist aktiivsust. Alustamiseks sobiks kõige paremini tund veidi tempokamat jalutamist päevas või ujumine. Kaalulangetamise põhimõtetest on pikemalt kirjutatud siin.