Kehakaal

Anonüümne

27. aprill 2010

Kehakaal

Tere,
Olen 49a ja kaalun hetkel 78,7kg. Kaal tuli juurde tänu hormoonravile, peale ravi oli 17 dets. operatsioon millest olen täielikult taastunud.Kuue kuuga lisandus 10 kg.
Üritan kehakaalu taas normi saada(enne kaalusin 63-67 kg), aga tunnen et päris üksi sellega hakkama ei saa, oleks vaja soovitusi.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Hormoonravi tulemusel tõepoolest tihti kehakaal tõuseb päris palju. Siin ei aita muu, kui järgida ikkagi väga täpselt toitumissoovitusi. Esmalt arvutada välja oma päevane energiavajadus ning vähendada seda kuni 500kcal, kuid nii, et see ei oleks ka alla 1500 kcal päevas. Viimasel juhul ei ole toiduga võimalik kätte saada kõiki vajalikke vitamiine ja mineraalaineid. Edasi hakata oma toitumist iga päev jälgima ning teha selles muudatused selliselt, et energia vastaks nüüd väljaarvutatud väärtusele, põhitoitainete saamine (so valgud, rasvad, süsivesikud) oleks omavahel tasakaalus ning toiduga oleks kätte saadud võimalikult soovitustel vastav kogus vitamiine ja mineraalaineid. Toitumise kujundamisel on abiks toidupüramiidi õpetus – põhitähelepanu köögiviljadele, seejärel teraviljatoodetele (täistera) ning puuviljadele, lisaks iga päev veidi piimatooteid, midagi grupist liha-kana-kala-muna (eelistatult kala) ning võimalikult vähe tooteid püramiidi tipuosast ehk maiustusi. Lisaks ka piisav füüsiline aktiivsus. Toidukorrad võiksid olla regulaarsed – 3-4 põhitoidukorda ja 1-2 oodet päevas.