Kehakaal

Anonüümne

16. november 2010

Kehakaal

Tere! Olen 49 a.naine. olen mitu korda elus juurde võtnud ca 15kg. Selline kaal püsib 2-3 aastat ja siis hakkab iseenesest langema. Olen söönud kõike- diiete pole pidanud ja samas söön ikka korraga palju. Tunnen pidevat nälga. Spordiga ei tegele ja olen vähe liikuv. Küsimus oleks selline- millest tuleneb iseeneseslik kaalukaotus ja tõus? Selle aasta alguses olin 86 kg( p.1,64) nüüdseks olen 78kg, mis on püsinud 2kuud. Oma eluviisi, ega harjumisi pole muutnud. Sama küsimuse olen esitanud ka perearstile,,aga vastust ei saanud- analüüsid on korras. Teine küsimus puudutab toitu. Ma ei saa ennast sundida leiba sööma ja samuti ei armasta saia- minu põhitoidus on sepik ja sinna peale erinevad katted, kas liigsel sepiku söömisel on ka oht,et keha paisub, nagu soe sepik? Nendele toodetele kahjuks altrnatiivi ei ole- midagi peab vorsti alla panema.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Ilmselt olete siiski enesele märkamatult aeg-ajalt söönud rohkem, aeg-ajalt vähem. Võiksite paluda saatekirja endokrinoloogi juurde, kes saab määrata metabolismi kiirust.
Võite süüa küll sepikut, kuid ettevaatlik olge pigem nende katetega seal peal. Peaasi, kui sööte lisaks ka veidi putrusid jt teraviljatooteid.