Kehakaal

Anonüümne

24. aprill 2012

Kehakaal

Olen 44 a naine, 175 cm pikk, 58 kg, seega normaalkaalus, aga reaalne pilt peegli ees ei meeldi. Nimelt on naha all lõtv rasv, mille tahan asendada lihastega :) Teengi juba hoolega trenni ja olen lugenud, et lisaks tuleks süüa valgurikkamat toitu, sest lihas vajab valku. Aga nutridata.ee “valgunormid” on jube pisikesed. Ületarbimisel hakkab kohe ähvardama podagra, kiireneva vananemise ja teab millega veel. Kuidas ma siis saan endale rasva asemele lihased? Või polegi minu eas enam ette nähtud …?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Valgud peaksid andma soovituslikust energiast 10-15%. Kui olete vähendanud saadavat energiakogust (seda tegelikult ei peaks tegema, sest kehamassiindeksi järgi olete üsna alakaalu lähedal), siis võib valkude % energiast olla veidi suurem. Valkude laguproduktid on organismi jaoks kõige “mürgisemad” ning organism (eriti neerud) peab neist vabanemiseks nägema palju vaeva. 
Soovitan harjutuste osas kindlasti konsulteerida spordiklubide treeneritega, kes soovitaksid just konkreetseid harjutusi probleemsetes piirkondades lihaste kasvatamiseks. Samuti võiksite lasta määrata keha rasvaprotsendi. Kuna KMI järgi olete peaaegu et alakaaluline, siis ei pruugi tegelikult olla tegemist üldse rasvaga, vaid mingil põhjusel väljaveninud nahaga.