Kehakaal

Anonüümne

8. aprill 2012

Kehakaal

Tere
Olen 38 aatane ja suures ülekaalus. Elame Soomes ja kolm nädalat tagasi liitusin naistejõusaaliga Lady Line , treener tegi mulle eraldi treeni kava , käin kuus päeva nädalas treenis (zumbas , Sh-aba , spin ) päevas nii paar tundi tuleb trenn kokku.Treener küll ütles et nii 2kg nädalas peaks kaal allapoole liikuma aga hetkel kohe ei midagi pole alla läinud. Olen ka toitumise püüdnud korras hoida .Tava elus käin koolis , kus on väga pingeline ja pere elus ka hetkel suht pingeline olukord , kas kaal võib seista sellepärast.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kõige parem kaalulangetamise tempo on 500 grammi – 1kg nädalas. Sellisel juhul on organismil aega muudatustega harjuda ning ka saavutatud kaalu on kergem hoida. Väga suure ülekaalu puhul (kahjuks ei täpsusta seda), on võimalik alguses ka veidi suurem kaalulangus.
Saan aru, et muutsite liikumisharjumusi, kuid otsest toitumisalast nõu trennist ei saanud? Liikumine ja toitumine käivad käsikäes nii kaalulangetamiseks kui ka igapäevaelus. Kuna ma täpseid parameetreid ei tea, siis ei oska soovituslikku päevast energiakogust anda. Võiksite proovida esialgu hoida oma päevase energiatarbimise 2000-2200 kcal kandis ning jälgida seda, et valkude-rasvade-süsivesikute saamine oleks omavahel tasakaalus, samuti toidust saadud kiudained ja kõik vajalikud vitamiinid-mineraalained. Selleks on hea järgida toidupüramiidi õpetust. Olenevalt sellest, kuidas kaal hakkab langema, tuleks energiakogust muuta (et kaalulangus ei oleks liiga kiire või vastupidi, langetada seda minimaalselt 1800 kcal peale, kuid kindlasti mitte alla selle). Täpsemalt saab kaalulangetamisest lugeda siit.
Kui käite trennis ja toitute soovitustele vastavalt, aga kaal ikka ei lange, võib selle põhjuseks olla ühest küljest stress, kuid kindlasti soovitaksin pöörduda murega perearsti poole, kes teeks Teile erinevaid analüüse (nt kontrolliks kilpnääret). Kaalutõus ja kaalu mitte alanemine võivad olla tingitud ka häiretest organismi töös.