Kehakaal

Anonüümne

3. jaanuar 2015

Kehakaal

Tere, olen 36 aastane naine, kaal 82 kg, 171 cm pikk. Toitumisprogrammi järgi põhiainevahetuseks vajalik energia on umbes 1600 kcal, pluss aktiivsuselt sõltuv energia umbes 500 kcal, kokku umbes 2100 kcal. Täitsin eelmise nädala päeviku ja märkasin, et tarvitan umbes 1200-1600 ckal, kuigi minu kaal ei lange. Mis on õige energia kogus minu jaoks kui ma soovin kaalus maha võtta? Spordiga mina ei tegele, mul on istuv kontoritöö, nädalavahetustel käin lastega jalutamas umbes 1-1.5 tundi.
Ette tänades,
Anna

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Tihti on kaalu mittelangemise põhjuseks hoopis liiga vähene energia tarbimine, kuna organism läheb üle n.ö. säästurežiimile. Kaalu alandamisel on oluline jälgida, et toidust oleks kätte saadud ka kõik toitained soovituslikus koguses, et ainevahetus saaks normaalselt toimida. Selletõttu ei soovitatagi üldiselt madalamat päevast energiatarbimist kui 1600-1700 kcal. Tuleb jälgida, et iga päev söödaks toite kõikidest vajalikest toidugruppidest ning tehtaks nende sees õigeid valikuid. Abi võib olla selle materjali lugemisest.
Kui kasutate toitumisprogrammi, siis peaksite kindlasti võimalusel oma söödud koguseid kaaluma, mitte hindama neid silma või piltide järgi, et saada õigemat tulemust.
Kaalu alandamiseks tuleb kindlasti ka olla füüsiliselt aktiivsem.
Kui aga kõiki nõuandeid arvestades kaal ikka kuu-paari jooksul langema ei hakka, soovitan pöörduda perearsti poole, kes teostaks kilpnäärme uuringu.