Kehakaal

Anonüümne

6. mai 2012

Kehakaal

tere olen 27 aastane naine.mul on kaks last.esimene juba 7 aastane ja teine 10 kuune.peale sünnitust jäi kaal juurde ja ei ole enam alla läinud olen 168 cm pikk ja hetkel kaalun 87 kilo.oskate soovitada et mida ja kuidas peaksin tegema et kaal hakkaks kas või natukenegi allapoole liikuma.praegu olen ise võimalikult palju lapsega väljas jalutamas ja muud midagi ei ole hetkel teinud kuna dieete ma natukene pelgan siis ei ole julgenud neid ka proovida.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kui Te praegu veel imetate, siis vajate kindlasti veidi enam energiat selleks, et lapsele tekiks piima. Küll aga ei ole ta enam ilmselt täielikult rinnapiimatoidul, mis tähendab, et reaalselt see lisaenergiavajadus ei ole nii suur. Seetõttu soovitaksin Teil esialgu proovida oma söömine sättida selliseks, et saaksite toiduga umbes 2000 kcal päevas. Põhirõhk peaks olema köögiviljade söömisel. Lisaks tuleks iga päev süüa 1-2 puuvilja, teraviljatooteid (soovitatavalt täistera), piimatooteid, midagi toidugrupist liha-kana-kala-muna ning veidi lisatavaid toidurasvu. Maiustuste söömist tuleks tugevalt piirata, valmistoite ja poolfabrikaate võimalusel tarbida vähe. Jooma peaksite vähemalt 1-1,5 liitrit puhast vett päevas. Toidukorrad peaksid olema regulaarsed ning pigem tuleks süüa sagedamini, aga korraga väiksemaid koguseid.
Tempokas jalutamine lapsega võiks olla vähemalt tund päevas, võib-olla isegi pisut enam. Samuti ei tee paha, kui kodus oleks võimlemismatt, -lint, -pall vm abivahend ning vabadel hetkedel (nt televiisorit vaadates) teeksite ka nendega kõikvõimalikke võimlemisharjutusi lihasmassi kasvatamiseks ja vormimiseks. 
Kaalu langus võiks olla 2-4 kg kuus. Kui paari nädala jooksul kaal langema ei hakka, siis võib saadavat energiakogust veelgi vähendada, kuid kindlasti mitte nii, et see langeks alla 1700-1800 kcal päevas. Täpsemalt saab kaalualandamisest lugeda siit.