Kehakaal

Anonüümne

7. mai 2010

Kehakaal

Tere.

Olen 27 a. 168 cm pikk ja kõigest 48 kg
parim kaal on olnud 52-53 ja halvim -56 see oli liiast, mis tuli 3-4 kuuga ja polnud sugugi rahuldav tulemus omale! Samas kadus 6 kilo hetkega? mõne kuuga ja olin suveks tagasi 48? Ei mõista ebanormaalset kiire kaalu kõikumine-millest? Nüüd soovin väga saada omale 53 kg kaalu? mida pean ettevõtma?Arvestades, et söön kõike- hommikusöök(kohvi võileivad, muna, pudru) lõuna – jääb vahele, ja siis õhtusöök 19.00-22.00 aeg liha kartul magustoit jms. Aga kindlasti söön palju šokolaadi. Hetkel olen töötu ja ei tee trenni ka-kuna kardan kaalu langetada. Samas igatsen väga jõusaali.
Lisan veel, et olen oma maoga hädas….nimelt põen reflukshaigust ja kasutan tihit sooda, rennied ning ka omeprasooli abi!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Selline kaalu üles-alla kõikumine ei ole normaalne. Soovitan pöörduda perearsti poole, kes selgitaks välja põhjused. Oma osa siin võib olla muidugi ka stressil. Seniks aga püüdke toituda võimalikult regulaarselt, mitmekesiselt ja toidupüramiidi põhimõtet järgides. Šokolaad annab küll energiat, kuid saamata jäävad toitainete imendumiseks vajalikud mineraalained ja vitamiinid. Samuti ei tasu karta füüsilist aktiivsust – lihasmassi arvelt kasvab kaal ning liikumine tekitab söögiisu.