Kehakaal

Anonüümne

10. juuni 2013

Kehakaal

Tere,

Olen 24 aastat ja 7 kuud vana, pikkus on 158 ja kaal 68,5 kg. Olen kontoritöötaja ja üldiselt liigun pigem vähe, päeva jooksul teen umbes 6000 sammu. Palju kaloreid on piisav, et võtta kaalust alla ning hoida kaal normaalses piiris?

Tänan

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Energiavajadus on väga individuaalne. Esialgu võiksite proovida hoida oma päevane energiatarbimine umbes 1800 kcal. Pidage toidupäevikut, kaaluge ennast näiteks homme hommikul ja siis umbes nädala või 10 päeva pärast. Kui kaal on 10 päeva jooksul langenud vähemalt 300 grammi, siis võite jätkata 1800 kcal-ga päevas. Kui kaal ei lange, siis võib tarbida ka 1600-1700 kcal päevas, kuid mitte vähem, et saada toidust kätte kõik vajalikud toitained. Füüsilist aktiivsust võiks isegi veidi suurendada. 
Kindlasti tuleb vaadata, millest see 1800 kcal tuleb ning menüü planeerida selliselt, et valkude-rasvade-süsivesikute saamine oleks tasakaalus ning piisavalt saadud nii kiudaineid, vitamiine kui ka mineraalaineid. Menüüst tuleks täielikult välja jätta maiustused ja soolased näksid – kommid, küpsised, saiakesed, karastusjoogid, kartulikrõpsud jms. Vahetevahel võib endale maiustamiseks lubada pisut šokolaadi, mett, jäätist. Magusaisu tuleks pigem leevendada vähese koguse kuivatatud puuviljadega, aga ka näiteks leivaga, mida tükk aega mäludes on tunda magusat maitset. Võimalusel võiks vähem tarbida ka kõikvõimalikke poolfabrikaate ja valmistooteid. Päevas võiks süüa vähemalt 500 grammi köögivilju, nii värskelt kui keedetult-hautatult ja toidu koostises. Toitumisel võiks silmas pidada toidupüramiidi õpetust. Katsuge süüa tihedamini ja väiksemates kogustes – 3 põhitoidukorda, 1-3 oodet. Vett juua 1-1,5 liitrit päevas. Kaalulangetamisest saab lähemalt lugeda siit