Kehakaal

Anonüümne

21. veebruar 2011

Kehakaal

Tere, olen 23 aastane naine. Minu probleem seisneb selles, et ma ei võtta kuidagi kaalust juurde. Olen 167 cm pikk ja kaalun 46 kg. Ideaalis sooviksin vähemalt 5 kg juurde saada, aga see ei tule kuidagi. Söön 3 korda päevas kindlatel aegadel, võimalikult mitmekesist toitu, pluss esineb sageli näksimisi.
Olen alates 12 eluaastast kaalunud kogu aeg 49 kg, see oli kindel kaal mis kunagi ei muutunud, ja nüüd pea aasta aega on mu kaal 46 kg jäänud. Välimus on kohutavalt kondine. Nii kui 1 kg juurde saan, nii kaob see ma ei tea kuhu. Mida ma peaksin tegema, või kuhu pöörduma?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Sellel, et kaal ei tõuse, võib olla mitmeid põhjuseid. Üks neist on vale toitumine, mille Te ise oma jutus välistate. Teiseks põhjuseks võib olla vähene füüsiline koormus. Kolmas – stress. Kuna aga olete varem kaalunud veidi enam ja nüüd ei saa enam kuidagi kaalu juurde, siis ma soovitan selle murega kindlasti pöörduda perearsti poole. Kaalulangus võib olla tingitud ka mõnest haiguslikust seisundist, näiteks võib (aga ei pruugi) Teil olla probleeme kilpnäärmega. Kõige õigem ja närve rahustavam on paluda arstil liigse kõhnuse põhjus välja selgitada.