Kehakaal

Anonüümne

5. juuni 2011

Kehakaal

Tere
Olen 22 aastane neiu, pikkus 175 cm ja kaal pendeldab 59 – 62kg. vahel.Spordiga olen tegelenud viimaste aastate jooksul väga vähe ja söönud olen seda mida ise tahan, igasugused krõpsud ja muu rämpstoit on olnud aastaid mu lemmikuteks.
Kuna kõhu ümber on tekkinud rasvavolt ja puusaele sangad siis otsustasin kolm kuud tagasi oma elustiili muuta.Hakkasin toituma tervislikumalt ja tegelen spordiga vähemalt kolm korda nädalas. Rämpstoitu söön harva ja põhitoiduaineteks mida tarbin on puuviljad, juurviljad, kana ja kala.
Algselt toimis kõik ilusti, suutsin hakkama saada kolme põhitoidukorraga ja kahe vahepalaga päevas aga kuna kõhu pealt ei ole rasvakiht endiselt kadunud, siis ei suuda ma muust kui toitumisest enam mõelda. Kõht on kogu aeg tühi, magusaisud on pidevalt ja mõtlen kogu aeg toidust. Kõige hullem on see, et kui näiteks tuleb nädaslavahetus ja mõnele üritusele lähen, kus tunnen ennast vabalt ja toit on kogu aeg kättesaadav, siis söön kõike mis võimalik on. Ma nagu nõrken ja ma ei suuda loobuda millestki. Oleks siis, et ma võtan kõike ja natukene aga ei, ma söön ohjeldamatult, imelikul kombel ei hakka mul isegi paha ja kui hetkeks on raske olla, siis mõne tunni möödudes kui kergemaks läheb söön veel peale. Kui nädalavahetus läbi ja aeg jälle tavalisse elurütmi minna, siis saan ennast jälle järjepeale ja suudan jätkata endise eluviisiga, aga sellegipoolest on kohutav millised süümepiinad on. Ma ei tea mida peaksin tegema ja kuhu pöörduma, et see lõppeks. Ma pole kunagi nii palju oma kehakaalu pärast muretsenud, tean, et ma ei ole paks, aga ma ei kannata seda rasvakihti oma kõhul. Sooviksingi teada mismodi peaksin toituma, et vähendada rasvaprotsenti oma kehas, aga samas ei peaks pidevalt tundma näljatunnet?
Vanasti kui ma oma toitumist ei kontrollinud ei söönud ma magusat, mind lihtsalt ei isutanud see, nüüd võiksin vabalt terve suure koogi üksi nahka panna:(

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kõigepealt soovitan igapäevaselt oma menüüd analüüsida. Praegu ei saa aru, kas nälg ja söömishood võivad äkki olla tingitud sellest, et saate toiduga liiga vähe energiat. Kaalu alandada Te kindlasti enam ei tohiks, sest paar kilo veel ja olete alakaaluline. Seega peaksite jälgima, et saaksite toiduga piisavalt energiat ning ka vajalikke toitaineid, et ei tekiks masuaisu ning ainevahetus saaks õigesti toimida.
Kõhu rasvavoldikeste vastu aitab ennekõike siiski treening. Soovitan pöörduda mõne spordiklubi treeneri poole, kes oskaks soovitada selleks õigeid harjutusi.