Kehakaal

Anonüümne

19. aprill 2012

Kehakaal

Tere.
Olen 21aastane naine.Ma kaalun 64kg ja mul pole aega trenni teha,kool ja õppimine võtab kogu mu aja.Probleemiks on et puusad ja kõht on liiga suured.Mida peaksin sööma või mis trenni peaksin tegema et saada oma kõhust lahti?kas oskate midagi soovitada, olen kõikide vahenditega nõus.Mida soovitate?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kahjuks ei selgu Teie küsimusest Teie pikkust. Kui olete üle 170cm pikk, siis olete täiesti ideaalses kaalus ning kaalu langetada kindlasti poleks vaja, vaid ainult trimmida oma nn “lödisevaid” kohti. Kui olete kuni 161 cm pikk, ka siis olete veel normaalkaalus, kuid võib-olla peaksite mõne kilo kaalu alandama, et ennast veidi paremini tunda. Kui olete alla 161 cm pikk, siis olete ülekaalus ning näiteks 155cm-na peaksite kindlasti vähemalt 4-5 kg alla võtma. 
Kirjutate, et trennis ei ole aega käia. Ehk leiate siiski õppimise kõrvalt vähemalt tund päevas, et käia tempokalt jalutamas või jalgrattaga sõitmas. Samuti võite endale koju muretseda võimlemispalli, -lindi ning -mati. Naistele mõeldud ajakirjades ilmub pidevalt erinevate harjutuste õpetusi, mis on mõeldud rasva “eemaldamiseks” kõhult, puusadelt, reitelt jne. Kui Teil on veidi aega, võiksite paar korda külastada ka mõnda spordisaali treenerit, kes oskaks just Teile nõu anda, millised konkreetsed harjutused oleksid kõige tõhusamad.
Toitumise poole pealt peaksite järgmia toidupüramiidi reeglit, pannes põhirõhu köögiviljade söömisele. Igal toidukorral olgu palju köögivilju, samuti oodetel. Nälgima ei tohiks hakata, vaid süüa korraga väiksemaid koguseid, aga sagedamini. Kui Teil on vaja kaalu alandada, siis võiksite alustada sellest, et püüate hoida oma päevase energiatarbimise umbes 1800 kcal peal ja vaatate, kas lähima kuu jooksul hakkab kaal langema (aeglasem kaalulangus tagab püsivama tulemuse). Vajadusel võib energiakogust korrigeerida, kuid alla 1600 kcal ei soovita seda lasta, kuna siis ei saa toidust kätte kõiki vajalikke toitaineid. Jälgige kindlasti seda, et toidust saadud valgud-rasvad-süsivesikud oleksid omavahel tasakaalus ning tarbite piisavalt vett, kiudaineid ja kõiki vajalikke vitamiine ja mineraalaineid.