Kehakaal

Anonüümne

12. mai 2014

Kehakaal

Tere!
Olen 20aastane neiu.

Mu kaal on alates 16.elueast olnud püsivalt 62. Ka veel aasta tagasi, 19aastaselt kaalusin 62kg. Nüüd, aasta hiljem kaalun ma 80kg. Olen 174cm pikk. Olen terve selle aja jooksul proovinud toitumist jälgida ning külastanud võimalusel jõusaali või läinud jooksma, kuid kaal endiselt tõuseb.

Stressi ma ei tunne, ma pole kunagi nii õnnelik olnud, kui olen praegu. Aga mind segab siiski pidev söögiisu (teen siiski tervislikke valikuid) ja väsimus. Teen igapäevaselt võimalusel lõunauinakuid.

Äkki võib kuidagi seotud olla mu haiguslugu? Igaks juhuks kirjutan ka selle siia ümber.

Kui olin 13, olin esimest korda kehvveresuse tõttu haiglas. Hemoglobiini näitaja oli 70ligi ja mulle oleks peaaegu tehtud vereülekanne. Pool aastat hiljem kordus sama asi ja mind määrati hormoonravile. Kui hormoonravi ära lõpetasin, kordusid erineval moel ikka ja jälle rinevad hormoonhäired ja nüüd olen viimased kolm aastat järjepidevalt hormoonravil olnud. Alguses võtsin pille kuid nüüd olen viimased aasta aega kasutanud nuvaringi.

Sooviksin väga oma pideva kaalutõusu kontrolli alla saada ning taas vanadesse teksadesse mahtuda. Ka sooviksin väsimusest ja pidevatest isudest vabaneda.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Soovitan ravi osas jälgida ennekõike perearsti või endokrinoloogi  soovitusi,  teha vereanalüüsid, vajadusel hormoonravi korrigeerimine.  
Kehakaalu tõus võib olla seotud ka ealiste muutustega. Prognoositav kehakaal võiks püsida 75 kg piirides. Oluline  on toitumise regulaarsus, mitmekesisus, valkude-rasvade-süsivesikute tasakaal. Toidu toiteväärtuse arvutamiseks ja söödavate portsjonite kontrollimiseks võite kasutada internetipõhist  toitumisprogrammi. Kaalulangetamise põhitõdesid saab lugeda siit