Kehakaal

Anonüümne

7. oktoober 2011

Kehakaal

Tere, olen 20a, kaalun 56, pikkust 157cm. Tegelen umbes 4x nädalas spordiga (jalgpall) ning kokku olen olnud erinevatel spordialadel 7 aastat. Minu mure seisneb aga selles, et tunnen, et kaalun palju. Mul ei ole kõhu peal midagi, kuid kõik mis on raske, on jalgades. Praegu on mul aga hooajast puhkus ning tahan end käsile võtta. Kuidas oleks võimalik puusadelt-tagumikult-jalgadelt rasvast lahti saada? Tean, et lihas kaalub ka rohkem, kuid sellest pole vist võimalik lahti saada? Olen üritanud ka normaalselt toituda. Kas on võimalik, et palju puuvilju süües on oht liialt süsivesikuid saada?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kaldun arvama, et Teie puhul ongi kaal ja “raskustunne” jalgades tingitud pigem lihastest. Üks võimalus teada saada, kas organismis on liigselt rasva, on lasta analüüsida keha rasvasisaldust. Tean, et seda teevad nt Herbalife maaletoojad, kuid kuivõrd usaldusväärsed on nende aparaadid, ei oska öelda. Teoreetiliselt peaks perearst või spordiarst oskama anda nõu, kus selliseid mõõtmisi teha saab. Alles siis, kui selgub, et organismi rasvaprotsent on liiga suur, tuleks toitumise piiramise ja vastavate harjutustega üritada liigsest rasvast lahti saada. Senini tuleks lihtsalt normaalselt toituda. 
Puuviljades on palju süsivesikuid, kuid kui puuvilju süües ei liialdata (max 3-4 portsjonit päevas), siis ei ole ohtu sealt saada neid liigselt. Kõige “ohtlikumad” on süsivesikud, mida saame maiustustest, karastusjookidest, kommidest, saiakestest-kookidest jne, kuna neis on vähe ka vitamiine ja mineraalaineid, mida me puuviljadest jällegi saame.