Kehakaal

Anonüümne

29. aprill 2012

Kehakaal

Tere!
Olen 18-aastane tüdruk, 175 pikk ja kaalun 57 kg. Eelmine aasta kaalusin ma 49 kg (käisin arstil ja arst käskil mul juurde võtta ja andis vihjeid, ning ma tegin seda üksi) ja nüüd olen 4 kuuga peaaegu 10 kilo juurde võtnud ja mul on kõht ees, uus-aastal sõin ennast natukene üle ja nüüd olid mingid jubedad ülesöömise hood mul peal, aga mitte igapäev, nüüd on vähemaks jäänud, kuidas ma saaksin sellest lahti. Hetkel on nii, et kui ma natukenegi söön, siis mu kõht tuleb üha rohkem ette. Aga kuskil mõjal kehaosal ei ole niimodi juurde tulnud, aint nägu on ka ümaram. Kuidas ma saaksin enda kõhukesest lahti ja söömise kontrolli alla.?? Ma käin nädalas kolm korda trennis.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Ka 57 kg 175cm juures on üsna alakaalu piiri peal ning teoreetiliselt tuleks võtta juurde veel mõned kilod. See ei tähenda, et seda peaks tegema rasva arvelt, vaid pigem tuleks suurendada lihasmassi, siis ei teki ka kõhukest (kuigi viimane võib Teile ka ainult tunduda, sest olete seni harjunud nägema ennast äärmiselt kondisena). Soovitan valida selline treening, kus treener annab ka toitumisalast nõu ning põhirõhk oleks lihasmassi kasvatamisele. 
Suurte söömissööstude vältimiseks tuleks toituda võimalikult regulaarselt, pigem tihedamini ning süüa ühel toidukorral korraga vähem. Samuti võiksite jälgida, mida sööte – kas saate toidust piisavalt energiat ja kõiki vajalikke toitaineid.