Kehakaal

Anonüümne

6. juuni 2011

Kehakaal

Tere!
Olen 17a/56kg/163c.
Mu toitumine on paigast ära. Olgugi, et see on normaalkaal, olen ma poole aastaga juurde võtnud ligikaudu 6-7kg ja seda sellepärast, et liikumine vähenenud, aga sööma olen hakanud ikka kordades rohkem. Muid terviseprobleeme ei esine. Tunnen ennast halvasi, olen stressis ega taha kuskil käia ega midagi teha, vanad riided selga ei mahu ja näost pole enam üldse enda moodi. Tahan tingimata alla võtta. Ainevahetus on kohutavalt aeglane (ülesöömistega rikutud) ja üleüldse ei tea ma kuidas ja kust alustada. Nii edasi minna ma aga ei suuda. Olen paljudest foorumitest erinevat infot lugenud, aga see ei näi kuidagi kohalejõudvat ja sellepärast pöördun ka teie poole, et ütleksite, mida ja kuidas ma tegema pean. Kuidas saaks kõige kiiremini alla võtta? Olen täiesti nõutu ja närvidele käib see jutt, et tuleb aeglaselt alla võtta jne, mul pole aega oodata.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Teismeeas toimuvadki tüdrukutega muudatused, nad muutuvad naiselikumateks. Praegune kaal on täiesti optimaalne ning alla võtta ma eriti ei soovitaks. Toitumist tuleks aga kindlasti korrigeerida nii oma tervise huvides kui ka selleks, et rohkem juurde ei võtaks. Söö iga päev vähemalt 400 grammi köögivilju, paar puuvilja, 3-4 viilu leiba, putru, paar klaasi vedelaid piimatooteid, lisaks juustu, kohupiima või kodujuustu ning midagi toidugrupist liha-kana-kala-muna. Kartuleid võiksid süüa paaril korral, kala vähemalt kaks korda nädalas. Iga päev peaks menüüs olema õige pisut lisatavaid toidurasvu kas siis võileibade katterasva või toiduvalmistamisel kasutatava õli näol. Nädalas paaril korral võib nende asemel süüa ka veidi pähkleid või seemneid. Katsu eelistada ise toiduainetest valmistatud toitu poolfabrikaatidele ja valmistoidule, väldi võimalusel püramiidi tipus paiknevaid maiustusi, karastusjooke, saiakesi jms. 
Kindlasti tuleb taastada oma füüsiline aktiivsus. Ise omal käel on kõige parem teha kepikõndi või käia jalgrattaga sõitmas. Kuna kurdad, et riided ei lähe selga, siis soovitan minna mõnda treeninggruppi, kus treener oskaks teha harjutusi, et rasvakiht asenduks lihastega just Sinule soovitud kohtades. Korraliku toitumise ja füüsilise aktiivsuse suurendamisega kaovad ehk mõned kilodki, kuigi pigem peaks olema eesmärk korraliku “vormi” saavutamine, mitte niivõrd kilode kaotus.