Kehakaal

Anonüümne

13. detsember 2014

Kehakaal

Olen 171 cm ja 81 kg, N. Toitun tavatoidust, mida väga muuta ei saa (kodused teevad süüa – kartul, salat, liha, vahel supid, mõnikord riis, täidetud paprika jms söök). Väljas söön harva, kiirtoitu ei söö praktiliselt üldse (max kord kuus ja siis pigem 1 burger kui eine), mõnikord magusat, aga pigem väikestest kogustes (nt 1-2 saiakest päevas või 5 kommi päevas maksimaalselt, iga päev magusat ei söö).
Teen trenni 3-4 korda nädalas, sealhulgas nii lihasetreeningut (lihased natuke on kasvanud), kardiotreeningut kui süvalihast jms – nii rühmatreeningutes kui jõusaalis.
Katsun liikuda võimalikult palju (kõndida), eriti soojade ilmadega. Kaal aga alla ei lähe kuidagi – olen trennis käinud üle poole aasta, mitte miskit peale väikeste lihaste ja keha üldpildi, mis natuke on muutunud, ei ole muutunud. Kaal püsib sama.
Mida saaksin veel teha, kui kodust toitu väga muuta ei saa.. portsjonid on tavalised, Nutridata järgi jääb päevane kaloraaž keskmiselt umbes 1300-1400 kcalori juurde.
Mida saaksin veel ise muuta? Kas rohkem trenni …varem oli pikem paus treeningul..samas kooli kõrvalt raske 5-6 korda nädalas käia. Mille arvel sööki vähendada (kui on näiteks hommik: puder, võileib; lõuna-supp, pärastlõuna:võileib või kodujuust/juust; õhtu: kartul, salat, liha)? Vett joon korralikult.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Soovitan Nutridatast mitte ainult vaadata kilokaloreid, vaid ka seda, kuivõrd tasakaalus on valkude-rasvade-süsivesikute saamine ja kas saad piisavalt kõiki vajalikke toitaineid – kiudaineid, vitamiine, mineraalaineid. Kui ei saa, siis pigem katsu süüa veidi enam, et vajalikud ained kätte saada. Ilmselt pead selleks suurendama kala, täisteratoodete ja köögiviljade söömist. Tihtipeale kaal ei langegi tänu sellele, et süüakse liiga vähe ning jäetakse organism ilma toimimiseks vajalikest toitainetest. 
Kui kehakaal normaalse toitumise ja treeningu tulemusena ei lange (soovitavalt tempoga 1, maksimaalselt 2 kg kuus), siis tasub pöörduda perearsti vastuvõtule, et teha analüüse (nt paluda kontrollida oma kilpnääret).