Kehakaal

Anonüümne

18. märts 2013

Kehakaal

tere, olen 16 aastane ning kaalun 45 kg, ja olen 164 cm pikk. Tegin siin ühe testi kus mul on päris mitme vitamiini puudus ning valku ja rasva tarbin vähe. Tahaksin natuke kaalus juurde saada. mida ma peaksin sööma rohkem ?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Oled tõepoolest alakaalus ja peaksid kaaluma vähemalt 48 kg. Kahjuks ei selgu, mis testi tegid – kas analüüsisid oma toitumist mõne toitumisprogrammiga või tehti vereproov. Toitumise analüüsimisel programmiga on võimalik näha ainult teoreetilist toitainete saamist, tegelik toitainete saamine võib olla veelgi väiksem, kuna organism ei pruugi kõike korralikult omastada. Tõese pildi saamiseks tasub teha vereanalüüs. 
Esialgu soovitan vaadelda oma toitumist vähemalt 10-päevase perioodi keskmisena. Programmis on toodud ka soovitused (tulemuste tabelis, TOP nupu all), mida tuleks rohkem süüa, kui on ühe või teise toitaine puudus. Samuti võib sellekohast informatsiooni leida siit.
Et kaalus juurde võtta, tuleks saada toiduga pisut enam energiat kui kulutatakse, kuid jälgima peab, et söödud toidud tuleksid pigem toidupüramiidi alumistelt korrustelt, mitte tipust. Samuti võiks võimalusel suurendada füüsilist aktiivsust, et kasvaks söögiisu ja lihasmass.