Kehakaal

Anonüümne

25. aprill 2010

Kehakaal

Tere!
Olen 15aastane kooliõpilane, kellel on pidevalt meeletult kiire. Olen 168 cm pikk ja keskelt läbi 53kg. Õnneks seda mul pole, et tahan kaalu alla võtta, vaid mul probleemiks see, et mõni päev ununeb lõunasöök vahele ja mõni päev on jälle nii, et lõunasööki jõuan süüa alles kella viiest õhtul, sest varem polnud selleks aega, ja õhtusöök jääb ära või söön seda üheksa või kümne ajal.
Hommikul söön kenasti enne kooli üldiselt ikka kaera- või neljaviljahelbe putru.

Aga mida peaksin tegema, et mul ei jääks toidukord vahele päeval, sest mingit kindlat kellaajalist söömingut ei saa ma küll teha, et kas järsku saan asendada lõunasöögiks oleva prae, mingite puuviljadega või midagi? Ning, kuidas peaks üldse kiire eluviisiga koolinoor tervislikult toituma?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Alustada tuleks siiski sellest, et korraldad oma elu ümber selliselt, et Sul oleks aega süüa. Mida regulaarsemalt, seda parem. Päevas peaks olema 3 põhitoidukorda, sinna vahele 1-2 oodet. Hea, et sööd korralikult hommikusööki. Lõunaks võiksid võimaluse korral süüa koolilõunat, mitte näksida midagi niisama. Isegi, kui see võib-olla ei tundu nii maitsev kui kodutoit, on see vajalik oma varude täiendamiseks. Õhtusöök pigem võiks olla pisut tagasihoidlikum. Oodeteks sobivad erinevad puuviljad, köögiviljad, jogurtid jt piimatooted, ka võileivad. Kindlasti tuleks vältida oodetena karastusjooke, komme, küpsiseid, saiakesi, kartulikrõpse. Need küll täidavad päris hästi kõhtu, kuid ei sisalda praktiliselt üldse vajalikke vitamiine-mineraalaineid. Keegi küll otseselt ei keela neid süüa, aga mida vähem ja harvemini, seda parem.