Kehakaal

Anonüümne

12. märts 2013

Kehakaal

Tere! Olen 15. aastane tüdruk, mu kehakaal on 65 kilo ja see on masendav. Sõbrad teevad juba kommetaare selle kohta? Mida teha? Ma ei söö krõpse ega midagi sellist :/ Aga enesetunne on kohutav!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

15 on parasjagu see vanus, kus osad tüdrukud on muutunud juba naiselikumaks ja vormikamaks, osad veel mitte. Normaalkaal oleneb ka Sinu pikkusest. Kui oled vähemalt 164 cm pikk, oled veel normaalkaaluline. Ära võrdle ennast teistega ning ära lase heidutada teiste kommentaaridest. 
Kui tunned siiski, et mõnest kohast “lödised”, siis oleks kõige õigem seda korrigeerida füüsilise aktiivsuse tõstmisega, näiteks igapäevase tunniajase tempoka jalutuskäiguga. Vajalikest kohtadest mahavõtmiseks saad häid näpunäiteid spordiklubide treeneritelt. Samuti on oluline jälgida toitumist, kuid mitte hakata nälgima. Praegu paned aluse oma tulevase elu tervisele ning kui jätad ennast ilma olulistest vitamiinides-mineraalainetest, teed sellega endale karuteene. Jälgi oma toitumist, et saaksid toidust kätte kõik vajalikud ained.