Kehakaal

Anonüümne

31. juuli 2013

Kehakaal

Tere. Olen 15 aastane tüdruk ja kaalun 67 kg. pikkus on umbes 162. Tahaksin teada et mida võin süüa kui tahan kaalus maha võtta ja kui palju pean trenni tegema.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Põhimõtteliselt võib süüa kõike. Tagasihoidlik peaks olema maiustuste, kommide, šokolaadi, karastus- ja mahlajookide kartulikrõpsude, pooltoodete, valmistoitude jms tarvitamisega.
Soovitan pidada toidupäevikut, et saaks ühest küljest jälgida päevast energiakogust (mis ka kaalu langetamise ajal ei tohiks teismelisel langeda eriti allapoole 1800 kcal) ning teisest küljest seda, et oleks toitutud niivõrd mitmekesiselt, et kõiki toitaineid oleks saadud piisavalt. Nälgida ei tohi, pigem süüa väiksemaid koguseid, aga sagedamini. Päevas võiks olla 3 põhitoidukorda ning vahele 1-3 väiksemat oodet. Kaalulangetamise toiduvalikust saab täpsemalt lugeda siit.
Samuti peaks olema füüsiliselt aktiivne. Alustuseks sobib tund tempokat jalutuskäiku iga päev. Väga hea on ujumine ning harjutused erinevatele lihasgruppidele. Viimaste osas oskavad parimat nõu anda sporduklubide treenerid.