Kehakaal

Anonüümne

12. oktoober 2012

Kehakaal

Olen 15 aastane .Olen 1.93 meetrit pikk, kaalun 120 kg.Mida teha tuleb kuidas saaks kiiresti kaalu alla .Olen kõigeks valmis et olla normaalkaalus.Mida tohib süüa ja mida ei tohi et kiiresti kaalu alla saada, milline trenn oleks kõige kasulikum et kaalu kiirest alla saada

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kuna ülekaalu on päris palju ning oled veel teisemeeas, siis soovitan kaalu alandamiseks pöörduda arsti (nt Ülle Einberg) poole. Kindlasti ei tohi kaalu alandamine toimuda kiiresti, vaid umbes 10 kg kaupa aastas. Aeglane kaalualandamine paneb organismile väiksema koormuse, tagab paremad tulemused ning kaalu parema säilimise ka pärast kaalulangetamise lõppu. Teismeliste kaalulangetamine peab igal juhul toimuma arsti järelvalve all, et mõtlematusest ei tehtaks oma organismile kahju. 
Füüsiline aktiivsus tuleks valida selline, mis ei kahjustaks liigeseid (kuna suure kehakaalu tõttu on koormus neile suur), näiteks ujumine. 
Süüa tohib iseenesest kõike, kuid mida vähem maiustusi, karastus- ja energiajooke, kartulikrõpse, saiakesi, poolfabrikaate jms, seda parem. Suuremat rõhku tuleks pöörata köögiviljade tarbimisele. Täpne toitumiskava tuleks koostada siiski koostöös arstiga.