Kehakaal

Anonüümne

9. juuli 2013

Kehakaal

olen 15-aastane, kaalun 55 kg ja olen 165 cm pikk. kas peaksin kaalu alandama paar kilo ja kui palju kaloreid võiksin päevas tarbida? vahepeal arvutasin kokku, siis sain üle 3000 kcal’i lausa ja sellepärast kaal on vahepeal väga palju tõusnud (kaalusin eelmine kuu 49 kg).

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Praegune kehakaal on väga normaalne. 49 kg on üsna alakaalu piiri peal. Kui teismelisete puhul pole tegemist just väga suure ülekaaluga, siis neile kaalulangetamist kindlasti ei soovitata, kuna organism alles areneb ning seda ei tohiks jätta ilma vajalikest toitainetest. 
Energiavajadus Sinuvanustel tütarlastel on keskmiselt 2300 kcal, kuid see sõltub suuresti füüsilisest aktiivsusest. Soovitan pidada toidupäevikut ning jälgida, kuidas kaal muutub. Paned kirja näiteks kaalu homme hommikul, siis päevikusse 10 päeva jooksul kõik, mida sööd ja jood (võimalusel kaaludes) ning 10 päeva pärast kaalud ennast uuesti. Programmist vaatad 10 päeva keskmise tarbitud energiakoguse ning vastavalt sellele ja kaalu muudatusele tuleks korrigeerida igapäevast energiasaamist selliselt, et kaal oleks jätkuvalt umbes 55 kg. Jälgi ka seda, et valkudest-rasvadest-süsivesikutest saadava energia osatähtsus oleks omavahel tasakaalus ning saaksid toidust soovitustele vastavalt kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid.