Kehakaal

Anonüümne

14. juuli 2013

Kehakaal

Olen 15 aastane, ja ma kaalun rohkem kui ette nähtud. Minu pikkus on 144 cm
Ma soovin muuta oma kehakaalu, Ma teen iga päev trenni, Käin aeroobikas ja tantsimas Ja kodus teen veel juurde trenni. Netist tõmbasin mingi insanity.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kahjuks ei kirjuta Sa oma kaalu, mistõttu ei tea, kas oled ülekaaluline veidi või palju. Kehamassiindeksi järgi võiksid kaaluda kuni 50kg, et olla normaalkaaluline. Kuna oled veel teismeline, siis kaalu alandamist mõne üleliigse kilo puhul ei soovitata, vaid tuleks lihtsalt muuta oma toitumist tervislikumaks ja hakata rohkem liikuma. Kui oled ülekaaluline üle 10kg, siis tuleks kaalu pisut alandada, kuid seda tuleks teha koostöös vastavate spetsialistidega, et mitte kasu asemel kahju endale teha. Teismeliste organism veel areneb ning vajab seetõttu kindlasti kõiki vajalikke toitaineid. Seetõttu ei tohi ka kaalu alandamise eesmärgil kindlasti süüa vähem kui 1700 kcal päevas, et kõik vajalikud toitained toidust kätte saada.
Soovitan kõigepealt hakata pidama toidupäevikut ning siis umbes 10 päeva keskmist tulemust võrrelda soovitusega. Nälgima hakata ei tohi, vaid tuleks süüa väiksemaid koguseid umbes iga 4 tunni tagant, vajadusel vahele mõni väiksem vahepala. Peamiselt tuleb süüa köögivilju, sest need annavad vähe energiat, kuid sisaldavad vajalikke toitaineid ning täidavad hästi kõhtu. Samuti tuleks süüa toite kõikidest teistest toidugruppidest, lähtudes toiduvalikul nii toidupüramiidist kui ka valgusfooritabelist.