Kehakaal

Anonüümne

26. mai 2012

Kehakaal

Tere!

Olen 149 cm pikk, 20aastane tüdruk, hetkel kaalun umbes 51-52 kg. Tahaks 5 kuni 8 kilo alla võtta. Teen trenni, toitun korralikult. Ma tean, et oluline on tarbida hästi palju vett, aga probleem on selles, et pole üldse veejooja. No sõna otses mõttes vesi ei maitse. Neid maitsestatud variante, mis poes müügil, joon küll, kuid lugesin, et need on ebasoovitatavad, kuna sisaldavad nii palju suhkrut. Mida teha?

Aitäh!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Tegelikult ei oleks Teil vaja üldse kaalus alla võtta, olete täiesti normaalkaalus. Kui tundub, et näete välja veidi “lödisev”, siis pigem võiks panustada nende lihasgruppide treenimisele, mis asuvad probleemsetes kohtades. Selleks sobivaid harjutusi oskavad soovitada spordiklubide treenerid.
Vee joomine käib kindlasti kaalu alandamise (ja ka muidu tervisliku toitumise) soovitusega kaasas. See aga ei tähenda, et vett peaks jooma arutult. Lisaks tavalisele veele, saame me vett ka paljudest toitudest (nt supid, aga ka puu- ja köögiviljad). Soovituslik on vedelikuna (peamiselt veena) saada vett 1-1,5 liitrit päevas. See sõltub kehakaalust, kliimatingimustest ning ennekõike füüsilisest aktiivsusest. Maitsestatud vesi on ilmselt müügil erinevaid. Tasub lugeda etiketilt, kas sinna on suhkrut lisatud ja kui palju ning selle põhjal teha oma valik. Üldjuhul on maitse pigem saavutatud erinevate maitselisandite lisamisega.