Kehakaal

Anonüümne

8. september 2013

Kehakaal

Tere!

Olen 14-aastane tüdruk. Pikkust on 157 cm ja kaaluks on umbes 47,3 kg. Küsimus on selline, et palju kilokaloreid ma umbes päevas võin süüa sel juhul, kui päevas puudub igasugune füüsiline aktiivsus. Kui näiteks istun voodis ja loen terve päev raamatut või mõni muu tegevus, mis ei nõua minult mingit füüsilist pingutust. Kalorikalkulaator ütleb mulle, et sel juhul on minu päevane kaloraaž 1658 kcl ja sealt veel miinus 400 kcl, kui tahan kilo alla võtta, aga sel juhul jääb mul saamata palju vajalikke aineid?

Ja minu teine küsimus: kui hommikusöök on koolipäevadel kell 7:00 ja koolis saan lõunat 12:00, siis on see ilmselgelt pisut suur vahe, aga vahepala võtta oleks veidi väike aeg sel juhul. Sest kui ma näiteks söön ühe õuna kell 10:00 ja lõunasöök on 12:00, siis jääb nende kahe toidukorravahele kõigest kaks tundi. Kuidas peaksin toimima?

Ette tänades

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Praeguse pikkuse ja vanuse juures võiksid kaaluda kuni 55 kg, et olla normaalkaalus. Oled täiesti normaalkaaluline ning kindlasti ei tohiks kaalu alandama hakata. Kui soovid vormis keha, ole füüsiliselt aktiivne. Kaalu alandamine teismeeas on soovituslik ainult tugevalt ülekaalulistele ning seda arsti järelvalve all.
Sinuvanused tüdrukud peaksid päevas saama vähemalt 2000 kcal, et tagada normaalne organismi areng ning kätte saada toidust kõik vajalikud toitained. Kui hakkad tegelema spordiga, siis on vajadus veelgi suurem.
Kui Sul ei lähe enne lõunasööki kõht tühjaks, siis ei pea vahepala üldse võtma. Põhitoidukordade (so hommiku-, lõuna- ja õhtusöögi) vahed peaksid olema 4-6 tundi ning sinna vahele võib süüa väikesi ooteid.