Tervislik toitumine

Anonüümne

21. juuli 2013

Tervislik toitumine

Tere! Olen 14-aastane tüdruk, keskmiselt 49 kg raske ja 157 cm pikk. Tean, et olen normaalkaalus ja kallu pärast muretsemiseks pole põhjust, seega tahan hoida oma praegust kaalu. Minu küsimus on aga selles, et kas 1 tund ja 5 minutit kerget sörki (pulsisagedusega 119 lööki minutis ja keskmise kiirusega 8,9 km/h) teeb mind aktiivseks ja aitab kaalu hoida sama, kui õhtul sõin 184 g soojasid saiu juustu ja võiga pluss kiirkaerahelbepuder veega ja kohupiim marjadega (rasvad, süsivesikud ja valgud päeva lõpus normis) Tean, et õhtune söögikord läks kalorite poolest liiale ja need juustusaiad oleksid võinud söömata jääda, aga söödud nad nüüd said. Päevane kaloraaž tuli 1620 kcl. Aga kuna päeval jooksin tund ja viis minutit (mis muidugi neid juustusaiu ei õigusta), kas need päeva jooksul tarbitud 1620 kcl ei tõsta mu kaalu? Tean ka seda, et ühel päeval veidi ülesöödud kalorid ei tõsta kohe kaalu, aga kui ma trennipäevadel sinna kanti ssön, kas on normaalne või peaksin piirduma vähesemaga?
PS:tavaliselt ma nii kaua ei jookse, umbes 45-50 minutit kolmel korral nädalas on minu tavaline trenn. Teeb see mind aktiivseks või väheaktiivseks?

Ette tänades!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

14-aastase tüdruku energiavajadus on kindlalt suurem kui 1600 kcal, see on umbes 2000-2200 kcal päevas, olenevalt füüsilisest aktiivsusest, pikkusest ja kehakaalust. Sinu kirjeldatud füüsiline aktiivsus teeb Su pigem aktiivseks.