Kehakaal

Anonüümne

16. mai 2013

Kehakaal

Tere!

Olen 14-aastane noor neiu. 156 cm pikk ja 54,5 kg raske. Olen normaalkaalu kõige ülemises tipus ja seega, nagu teismeeas ikka, soovin ka mina kaalust alla võtta. Teen kolmel korral nädalas trenni pluss käin rattaga kooli, kui ilm lubab (vähemalt kaks kordas nädalas, sõidan ühel päeval kokku 10 km) Jooksmas käin ka kodus vahel.
Minu küsimus oleks, et kui suur peaks olema päevas söödav kalorite hulk, kui tahan kaalust alla võtta? Kui võtame aluseks päevas soovitatava koguse 1724kcl, siis mis peaks olema see söödud kalorite kogus, et kaal langeks?

Ette tänades

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Saan aru, et arvutasid selle soovituse programmi kalkulaatoriga, valides enda aktiivsuse tasemeks “passiivse”. Tegelikult, arvestades Sinu füüsilise aktiivsuse taset, oleksid pidanud valima “aktiivne” ja peaksid saama praeguse kehakaalu säilitamiseks päevas umbes 2000-2100 kcal. Seega oleks soovituslik allavõtmiseks vähendada energiat 300-400 kcal võrra ehk siis päevas võiksid saada umbes 1800-1900 kcal. Samas pead kindlasti jälgima, et saaksid toidust kätte õiges vahekorras põhitoitaineid ning piisavalt vett, kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid. Neid kõiki on hädavajalik saada, sest Su organism on alles kasvamise eas ning puudujäägid maksavad hiljem valusalt kätte. Mida aeglasemas tempos kaalu alandamine toimub, seda parem ning kokku üle 3-4 kilogrammi kaalulangust kindlasti ei soovitaks. Toitu mitmekesiselt, tasakaalustatult, regulaarselt. Samas võid veidi tõsta veelgi oma füüsilist aktiivsust, lisades näiteks igasse päeva veel 30-60 minutit tempokat jalutamist.