Kehakaal

Anonüümne

12. jaanuar 2015

Kehakaal

Olen 13 aastane. pole toiduisu , kui söön siis vähe. Mul on la vahetevahest paha olla . Väsimus ja lesimine ( telefoni) on kõige suurem probleem. Mind saadeti eile koolist koju sest mul oõi paha olla. Koju tulles läksin JÄLLE voodisse , see on kestnud juba umbes 1 kuu . Aga voodis lesimine augustist. Telefonis meeldib mul muusikat kuulata ja facebookis olla. 31 dets. oli mul nõrkus ja ma ei suutnud süüa vana – aasta õhtul ei söönud ma midagi , tõstsin salatit aga ei maitsenudki.
KAS OSKATE ABI ANDA ? , MA EI TAHA VÄLJA NÄHA NAGU ANOREKSIK. KUIGI ON MUL SOOV OLNUD AMMU JUBA KEHAKAALU VÄHENDADA. Ma pole end kaalunud juba 3 kuud sest eelmine number võttis mu jalust maha , ma olen 153 cm pikk ja kaalusin viimati ( 3 kuud tagasi )42 kg . Nüüd olen juba mõnda aega toitumisega jännis…

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kas saan õigesti aru, et oled mures oma liiga väikese kehakaalu pärast, mis on tingitud vähesest söögiisust ja sellest, et söömine ajab südame pahaks? Või hoopis tahtlikult püüad vähem süüa? See, et Sa ei jaksa ennast eriti liigutada, on ühest küljest kindlasti seotud vähese energia ja vajalike toitainete saamisega, kui Sa sööd liiga vähe. Hetkel oled kaalu järgi küll normaalkaalus, kuid umbes 5 kg vähem kaaluvana oleksid juba alakaaluline. Soovitan alustada perearsti visiidist, et välja selgitada põhjused, miks Sa ei taha süüa või miks läheb söömisest pahaks. Tegemist võib olla mõne toidu talumatusega, mida perearst saaks analüüsidega kindlaks teha ja mille menüüst välja jätmisel läheb kindlasti enesetunne paremaks.