Kehakaal

Anonüümne

20. oktoober 2011

Kehakaal

Tere,
Mure vaevab mu õde. Ta on 21 aastane, pikkust 170 ja kaalu 68. 10kg on juurde tulnud umbes aastaga. Mõned venitusarmidki juba tulnud.
Ta kurdab, et toitub vastavalt emotsioonidele. Ei suuda kuidagi toitumist korrigeerida.
Kas ja kust oleks võimalik leida abi? Ma ise arvan, et ehk oleks kasu kui tal oleks kirja pandud, et mida ja millal võiks süüa.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Me sööme erinevatel põhjustel. Peaksime sööma selleks, et organism suudaks eksisteerida ja oleks terve. Kahjuks üha enam esineb emotsionaalset toitumist, mis seotud meie tunnetega, toidureklaamide, -lõhnadega, sotsiaalse survega jms.
Toitumise neljast põhimõttest esimene ütleb, et toituda tuleb vastavalt vajadusele ehk toiduga tuleb saada nii palju energiat, kui kulutatakse ning toitaineid tuleb saada vastavalt vanuse- ja eagrupi soovitustele. Seega soovitan tal veidi aega oma menüüd jälgida toitumisprogrammi abil ja vaadata, kuidas on tal energia ja toitainete saamisega lood. Üleliigsetest kilodest lahti saada on alati keerulisem, kui nende juurdetulemisest hoiduda. Vaid õigete toitumisharjumustega tagatakse endale normaalne kehakaal, hea väljanägemine ja tervis pikaks ajaks.