Kehakaal

Anonüümne

7. detsember 2012

Kehakaal

Tere, mul selline mure, et olen poole aastaga kuskil 20 kg juurde võtnud.. ma kardan, et see on tulnud sellest, et sain siis täisealiseks ja ühtlasi võisin ka pidudel käija… Ausalt öeldes tarbisin palju alkoholi, mis ilmselt mu kaalutõusu põhjuseks ongi…
Nüüd enam ei tarvita alkoholi ning läksin ka trenni, kuid ma ei suuda… ma tahan koguag süüa.. ma ei tea mida teha… olen nii palju kuulnud, et sööö vähem… söö tihedamalt… söö rohkem tervislikku toitu, kuid ma ei suuda.. ma söön ka tervislikku toitu, kuid lisan sinna ka krõpse ja šokolaadi.. pole mingi probleem 10.minutiga 100g šokolaadi ära süüa… ja õhtul mega pakk krõpse..
Nimelt olen alles nii noor ja ei taha selline välja näha.. ma olen 162cm pikk ja kaalun 81
Palun aidake… ma ei julge sellest murest kellegile lähedasele ka rääkida. :(

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kõige tähtsam asi kaalu alandamise juures on tahtejõud. Pidage toidupäevikut ning jälgige, et saaksite päevas energiat umbes 1700-1800 kcal. Katsuge hoida see päevade lõikes suhteliselt ühtlane. Kui õhtuks on juba 1800 kcal söödud, kuid tunnete veel nälga, siis jooge taimeteed, sööge köögivilju või mõni näkileib. Šokolaadi-kartulikrõpse jms ei tohi endale koju osta üldse. Lihtsam on jätta võtmata esimene tükk, kui pärast esimese tüki võtmist saada pidama enne paki tühjakssöömist. Suurimad neelud peaksid järele andma nädala-paari jooksul. Nälgida ei tohi, vaid söömine peaks olema regulaarne. Lisaks tuleks kindlasti juua vett ning alustada mingisugusegi füüsilise aktiivsusega. Kaalu alandamise kohta informatsiooni ja ehk ka kasulikke nippe leaib siit. Abiks võib olla liitumine näiteks Figuurisõpradega, sest saatusekaaslastega koos on muredest ülesaamine kergem.