Kehakaal

Anonüümne

21. jaanuar 2012

Kehakaal

Tere mul probleem selles et kehakaal ei taha langeda.Pikkus 190cm kaal 106kg.Üritan tervislikult süüa võimalikult palju juurvilju ja puuvilju natuke vähem.Söön 5 korda päevas aga ei midagi.2kuud jamanud nimodi ,et midagi pole liikunud.Mul sihuke tunne et mu keha saab liiga vähe energiat(nagu säilitaks rasva mitte ei põleta).Küsimus selles mis toite peaks sööma ,et saaks veresuhkru ühtlasena hoida ja saaks oma 2500kcal täis.Vanasti sai söödud päris palju kartulit aga nüüd üritan kapsast ja teise juurvilju rohkem süüa kus kiudained rohkem.Praegu ei saa kuidagi enda BAVgi täis.Treenin jõusaalis juba aasta aega.3korda nädalas

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Põhiainevahetuseks vajalik energiakogus on Teil tegelikult umbes 2200-2300 kcal juures ja selleks, et kaal hakkaks langema, võiks proovida päevas süüa maksimaalselt 2200 kcal. Kasutage toitumisprogrammi ja proovige toituda selliselt, et valkude-rasvade-süsivesikute omavaheline tasakaal oleks paigas ning toidust saaks kätte piisavalt kiudaineid ja kõik vajalikud vitamiinid-mineraalained. Jooge piisavalt vett, ca 1-1,5 liitrit päevas. Kui mõnest toitainest jääb puudu (eriti nt kiudained, B-grupi vitamiinid jm), siis võib see mõjutada ainevahetuse toimimist ja kaal tõepoolest ei hakkagi langema. 
Päevas peaksite sööma vähemalt 200-300 grammi teraviljatooteid, soovitatavalt täistera (nt puder, leib), vähemalt 500 grammi köögivilju (va kartul), 1-2 puuvilja, veidi piimatooteid, midagi grupist kala-kana-liha-muna ning veidi lisatavaid toidurasvu. Jälgida võiks seda, et õhtusöögiks ei oleks palju tärkliserikkaid toiduaineid (kartul, makaronid, riis jne). Samuti tuleks praktiliselt loobuda maiustustest, aga ka valmistoitudest ja poolfabrikaatidest. 
Lisaks toitumise korrigeerimisele, tuleks suurendada ka füüsilist aktiivsust. Jõusaalis rassimine võib kulutada küll rasva, ent selle asemele tekivad lihased, mis võivad kaaluda isegi rohkem kui kaotatud rasvamass. Et mitte teha liiga oma liigestele, soovitan käia hommikuti või õhtuti tempokalt jalutamas, kestusega umbes tund aega.