Kehakaal

Anonüümne

14. juuni 2013

Kehakaal

Tere.
Mul on suur ülekaal 104 kg pikkus 158 vanus 55 ,toidupäevik näitab päevane kaloraaz peaks olema 3523 kcal. Mulle tundub see väga palju. Olen mitu kuud oma toitumist piiranud,kaal langeb mõni kilo ja nüüd seisab. Kui suur peaks olema kaloraaz et kaal langeks.
Lugupidamisega
Maiu

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kui võtta aluseks suhteliselt mitteaktiivne eluviis, saan praeguse kehakaalu säilitamiseks vajalikuks energiaks kalkulaatori järgi ca 2500 kcal. Selleks, et kaal hakkaks langema, soovitatakse vähendada päevast energiatarbimist ca 500 kcal võrra. Seda võib teha ka selliselt, et toiduga saadavat energiakogust vähendatakse 300 kcal võrra ning suurendatakse füüsilisest aktiivsusest lähtuvaid kulutusi 200 kcal võrra. Esialgu võiksite proovida, kas kaal hakkab langema, kui sööte igapäevaselt 2000-2200 kcal. Kaalulangus peaks olema aeglane – 2-4 kg kuus. Kindlasti tuleks süüa hästi mitmekesiselt – igapäevaselt vähemalt 500 grammi köögivilju, 1-2 puuvilja, täisteratooteid, veidi piimatooteid, midagi grupist liha-kana-kala-muna, pähkleid-seemneid. Valmistoite ja poolfabrikaate vältida, samuti jätta menüüst välja kõik maiustused, magusad joogid, soolased näksid. Vett võiks tarbida kuni ühe liitri päevas. Suurendada võiks ka füüsilist aktiivsust, kuid teha seda esialgu tagasihoidlikult – jalutamine, ujumine. Kaalulangetamisest saab täpsemalt lugeda siit.
Kui kaal siiski langeda ei taha, soovitan pöörduda perearsti poole, kuna mõnikord võib kaal olla tingitud mõnest haiguslikust seisundist, näiteks kilpnäärme alatalitusest.