Kehakaal

Anonüümne

11. mai 2012

Kehakaal

tere mul on selline probleem et olen 17 ja ülekaalus (kaal 100 , pikkus 176). Oma arust söön tervislikult kui vähegi võimalik ja trenni teen ma 5x nädalas kergejõustiku ja pühapäeviti käin ma ujumas , kus ikka tund aega saab ujutud . Haigusi ei ole ,arsti poolt olen täiesti terve noor inimene .

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Selline üsna suur ülekaal saab olla tingitud siiski kas mingist haigusest/ainevahetuse häirest või täiesti valedest toitumisharjumustest, kuna liikumist paistab olevat piisavalt. 
Kuigi inimene võib arvata, et toitub tervislikult, ei pruugi see alati nii olla. Et seda kindlaks teha, peaksite vähemalt 10 päeva jooksul (oma toitumist seejuures muutmata) panema kirja kõik söödud toidud ja joogid (võimalusel kaaludes) ning saadud tulemusi analüüsima. Programmist on võimalik näha, kas saate energiat vastavalt soovitusele (viga võib ka olla hoopis selles, kui saadakse liiga vähe energiat, kuid süüakse seejuures “valesid” toite) ja kuidas on lood teiste toitainete saamisega, mis võivad mõjutada ainevahetust ja seeläbi ka kaalu. Kui nendega on kõik korras, on siiski alust arvata, et probleem on tervises ning tuleks seda uuesti ja põhjalikumalt uurida (nt tuleks lasta kontrollida kilpnääret).